РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000266279<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Георгізов Г. М. 
Українське селянство доби непу: динаміка політичних настроїв та свідомості : автореф. дис... канд. іст. наук / Г. М. Георгізов; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". - К., 2008. - 20 c. - укp.

Досліджено проблему формування політичних настроїв і свідомості українських селян у добу непу. Проаналізовано особливості реалізації більшовицької політики в українському селі, спрямованої проти розвитку товарно-грошових відносин і вільної торгівлі, яка сприяла впровадженню комун і державних форм землекористування. З'ясовано, що за об'єктивних причин даного історичного періоду українське селянство не могло добровільно сприйняти запропоновану державою політико-економічну модель, відповіддю на її насильницьке впровадження були різні форми соціального опору - від повстанської війни до економічного спротиву. Визначено, що за даних умов більшовицький режим був змушений змінити тактику та посилювати власний вплив на селі шляхом поширення комуністичної ідеології, засобами освіти, агітації, пропаганди. Встановлено, що у 1920-х рр. відбулись зміни політичних настроїв і свідомості в селянському середовищі, що набули сталих форм у період колективізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-283

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357659 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського