РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000265198<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Міланко Г. О. 
Удосконалення методів діагностики моно- та асоційованих бактеріальних пневмоній свиней : Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Г. О. Міланко; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. - Х., 2003. - 20 c. - укp.

Встановлено, що на території північно-східного регіону України респіраторні хвороби свиней посідають друге місце (після шлунково-кишкових) в загальній їх патології. Вперше удосконалено схему обстеження свинопоголів'я неблагополучних господарств за моно- й асоційованими респіраторними хворобами. Створено методику лабораторних досліджень патологічного матеріалу від тварин, хворих на пневмонію. Розроблено схему визначення та диференціації даної патології відповідно до етіології захворювання. Виділено 260 культур, зокрема пастерел (27,7 %), бордетел (20,8 %), мікоплазм (19,2 %) у процесі вивчення патологічного матеріалу з 19-ти господарств Сумської, Полтавської та Чернігівської областей України. У деяких випадках виявлено культури сальмонел, ешерихій, дипло- та стафілококів, актинобацил та інших мікроорганізмів, патогенних та апатогенних для лабораторних тварин. З метою попереднього визначення епізоотичного статусу поголів'я за пневмоніями досліджено сироватки хворих свиней у СКРА та РА. Для уточнення діагнозу та загальної епізоотичної ситуації проведено бактеріологічні обстеження. Встановлено найбільшу поширеність асоційованої форми перебігу пневмонії свиней серед 19-ти господарств Сумської, Полтавської та Чернігівської областей України, що становить 63,2 % від загального числа пневмоній бактеріальної етіології.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.231-925-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА334318 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського