РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000264244<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дерев'янко І. В. 
Технологія отримання вуглець-карбідкремнієвих брикетів і застосування їх для навуглецювання сталевої ванни : автореф. дис... канд. техн. наук / І. В. Дерев'янко; Нац. металург. акад. України. - Д., 2008. - 21 c. - укp.

Здійснено теоретичні й експериментальні дослідження нетрадиційних навуглецювальних вторинних матеріалів, які вміщують вуглець і карбід кремнію. Розроблено технологію брикетування та науково обгрунтовано інноваційну технологію навуглецювання сталевої ванни дугових і мартенівських печей з використанням вторинних матеріалів, які містять C і SiC й утворюються за умов виробництва абразивного карбіду кремнію на ВАТ "ЗАК", графітованих виробів на ВАТ "Укрграфіт". Виконано фізико-хімічне обгрунтування процесів відновлення кремнезему вуглецем до SiC. На базі теорії хімічних транспортних реакцій розроблено фізико-хімічну модель перерозподілу домішок <$Eroman {Al sub 2 O sub 3 ,~CaO,~Fe sub заг }> для різних температурних зон у печах опору. Розроблено та досліджено режими збагачення вторинних матеріалів і одержання концентратів з підвищеним вмістом SiС і С, а також реалізовано технологію виробництва брикетів на цементній зв'язці, які містять вуглець і карбід кремнію (CSiC-брикети). За умов ВАТ "НТЗ" впроваджено у виробництво технологію навуглецювання сталевої ванни з частковою заміною чавуну CSiC-брикетами, за умов ВАТ "КЗС" - технологію виплавки сталі марок 20ГЛ у 20ГФЛ з повною заміною чавуну CSiC-брикетами. Науково обгрунтовані технологічні рішення впроваджені у сталеплавильне виробництво підтверджені розрахунками економічної ефективності їх використання за рахунок зниження собівартості сталі на 10 - 17 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.01 + К327.03-141

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА356196 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського