РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000264116<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ільченко В. Д. 
Технологічні особливості процесу лиття та властивості сплавів системи Fe - Cu - S - P як замінника бронз для підшипників ковзання : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.16.04 / В. Д. Ільченко; НАН України. Фіз.-технол. ін-т металів та сплавів. - К., 2001. - 20 c. - укp.

Досліджено технологічні особливості лиття сплавів системи Fe - Cu - S - P, їх стуктуру, фазовий склад, триботехнічні характеристики. Оптимізовано технологічний режим виплавлення та хімічний склад сплавів з урахуванням експлуатаційних характеристик. Вивчено вплив легуючих елементів і вуглецю, термічної оборобки на особливості гетерогенної структури сплавів системи Fe - Cu - S - P. Доведено, що мідисті включення є твердими розчинами на основі міді, а сульфіди є сполуками: Cu5FeS6, Cu2S, Cu5FeS4 і FeS, за структурними характеристиками подібними до твердих мастил (MoS2, графіт). З урахуванням параметрів мідистих і неметалевих сульфідних включень висвітлено зносостійкі властивості Fe - Cu - S - P сплавів. Встановлено визначальний вплив на зносостійкі властивості сплавів середньої площі та об'ємного вмісту сульфідних включень у литій структурі. Визначено основний вплив сульфідних включень у сплавах системи Fe - Cu - S - P на їх ливарні властивості. На підставі досліджень експлуатаційних характеристик та технологічних властивостей визначено оптимальні склади сплавів, що містять ~ 10 % міді, ~ 1 % сірки та ~ 1 % фосфору; а також ~ 10 % міді, ~ 1,5 % сірки та ~ 1 % фосфору. Оптимізовано технологію виплавлення й отримання відливок з розроблених сплавів оптимального складу на базі типових технологічних операцій для отримання відливок у піщано-глинисті форми та за газифікованими моделями.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.001.42 687

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312882 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського