РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000264095<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Заславський Б. Г. 
Технологічні основи вирощування лужногалоїдних сцинтиляційних монокристалів із розплавів зі змінною геометрією вільної поверхні : Автореф. дис... д-ра техн. наук / Б. Г. Заславський; НАН України. Ін-т монокристалів. - Х., 2005. - 36 c. - укp.

Розроблено принципи нового методу витягування кристалів з розплаву, геометрія вільної поверхні якого змінюється у тиглях перемінного за висотою перетину. Розглянуто технологічні засади автоматизованого вирощування великих (діаметром більш 500 мм і масою більш 250 кг) лужногалоїдних сцинтиляційних монокристалів за новим методом. Уперше уникнуто основний принциповий недолік усіх методів витягування, який полягає у тому, що поперечний переріз вирощуваного кристала визначається площею початкової поверхні розплаву. Запропоновано новий інформаційний параметр - інтервал часу між дозованими підживленнями, з використанням якого розроблено надійну та просту систему управління процесом і вперше у світовій практиці вирощування кристалів великих розмірів автоматизовано стадію радіального росту. Базуючись на запропонованих принципах, розроблено й освоєно у виробництві два типи автоматизованих універсальних установок та відповідні технологічні процеси для вирощування сцинтиляційних лужногалоїдних кристалів великих діаметрів, а саме: установки типу "Кристалл" з підживленням розплавленою первинною сировиною; установки типу "Крос" з підживленням дрібнокристалічною первинною сировиною. Зазначено, що швидкість витягування кристалів Cs(Tl) діаметром до 440 мм складає до 6,3 мм/год, а кристалів Na(Tl) - до 5 мм/год, що дозволило у двічі збільшити продуктивність ростового устаткування.


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.503.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340861 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського