РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000263908<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фузік М. М. 
Територіально-часові особливості захворюваності на рак щитоподібної залози у популяції, яка зазнала впливу радіоактивного йоду внаслідок аварії на ЧАЕС : автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / М. М. Фузік; Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України. - К., 2009. - 19 c. - укp.

Проведено порівняльний аналіз захворюваності на рак щитовидної залози (ЩЗ) в населення, яке зазнало опромінення за рахунок радіоактивного йоду внаслідок аварії на ЧАЕС. Наведено результати аналізу цієї захворюваності осіб віком 1 - 18-ти років на момент аварії, що мешкають на дослідних (з поглинутими ЩЗ середньообласними дозами 35 мГр та більше) і контрольних (до 35 мГр) територій. Виявлено суттєві відмінності рівня та динаміки захворюваності населення, що мешкає на територіях цих груп. З'ясовано, що рівень захворюваності на рак ЩЗ і темпи його зростання були суттєво вищими на дослідних територіях у порівнянні з контрольними у чоловічій та жіночій популяціях. Ці розбіжності притаманні майже всім віковим групам за винятком осіб віком 70-ти років і більше. У старших вікових групах латентний період розвитку радіаційно індукованого раку ЩЗ є тривалішим. Виявлено кореляційний зв'язок між середніми поглинутими ЩЗ дозами опромінення за рахунок радіоактивного йоду дітей і підлітків (віком 1 - 18-ти років) на момент аварії та рівнем захворюваності на рак ЩЗ зазначеної субкогорти через 20 років після аварії для областей (<$Eroman P~<<~0,01>). Проведено регресійний аналіз зазначених параметрів для спрощення оцінювання можливих радіаційних ризиків. Надлишковий абсолютний ризик (EAR) на рівні 4,92 (95 % ДІ 1,53 - 8,31) на <$E10 sup -4> люд.-Гр і надлишковий відносний ризик (EER) 2 22,2 (95 % ДІ 6,9 - 37,6) на 1 Гр є величинами, які узгоджуються зі значеннями цих показників в інших епідеміологічних дослідженнях. Проаналізовано інтегровані дані населення дев'яти областей України, Білорусі, Росії з найбільшими опадами радіоактивного

йоду. У 1991 р. повікові показники звхорюваності на рак ЩЗ населення територій, що вивчаються, у віковому діапазоні 0 - 34-х років на момент аварії вірогідно перевищують показники контрольних областей. У 1996 та 2001 рр. цей ексцес поширився на більш старші вікові групи: 0 - 54 роки на момент аварії. Починаючи з вікової субкогорти 30 - 34-х років на момент аварії (1952 - 1956 рр. народження) в усіх вікових групах зростала кратність перевищення захворюваності на рак ЩЗ серед населення у порівнянні з контрольною популяцією. Це свідчить про наявність радіаційного ексцесу на рак ЩЗ у дітей і дорослих, установлений у більш віддалений період після аварії через більш тривалий латентний період у опромінених старших вікових групах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4)026.256

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363698 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського