РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000263700<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вижва С. А. 
Теорія і методологія комплексної геодинамічної інтерпретації даних геофізичного моніторингу небезпечних геологічних процесів : Автореф. дис... д-ра геол. наук : 04.00.22 / С. А. Вижва; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. - К., 2004. - 36 c. - укp.

Розроблено теорію та методологію комплексної геодинамічної інтерпретації даних геофізичного моніторингу небезпечних геологічних процесів на основі нелінійної багатокомпонентної анізотропної моделі тріщинуватого геологічного середовища. Проведено аналіз сучасного стану та попередження розвитку небезпечних геологічних процесів на території України, запропоновано підходи щодо комплексної геодинамічної інтерпретації даних на основі методів геофізичної томографії, створено технологію сейсмоакустичного моніторингу. На підставі узагальненого методу умовних моментних функцій проведено математичне моделювання акустичних та пружних характеристик багатокомпонентного геологічного середовища з довільною функцією орієнтації тріщин (модель "пісковик") та анізотропною матрицею (модель "амфіболіт"). Розроблено метод числових розрахунків ефективних термопружних властивостей багатокомпонентного анізотропного тріщинуватого середовища. Проведено моделювання впливу тиску та температури на швидкості пружних хвиль (модель "перидотит"), математичне моделювання термопружних властивостей океанічної верхньої мантії, а також моделювання ефективних нелінійних пружних постійних тріщинуватого кварцевого пісковика з різними параметрами наповнення пустот. Розглянуто акустопружні ефекти у геологічному середовищі та поширення пружних хвиль у середовищі з початковими напругами. Розроблено методи застосуванння статистичного моделювання випадкових процесів та полів для вирішення проблеми визначення прогнозних параметрів за неповної мережі геофізичних спостережень. Досліджено стан та здійснено прогноз до 2006 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д340.44с4

Шифр НБУВ: РА330668 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського