РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000263613<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Горбенко Є. Є. 
Теорія атомних властивостей стиснених кристалів інертних газів : автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук / Є. Є. Горбенко; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. - Донецьк, 2008. - 21 c. - укp.

Уперше у рамках моделі К.Б.Толпиго на базі неемпіричного потенціалу відштовхування побудовано динамічну теорію кристалічних граток інертних газів у широкому інтервалі тиску. Кількісно враховано деформацію електронних оболонок у дипольному наближенні за <$Ep~ symbol Щ ~0>, яка описує електрон-фононну взаємодію. Одержано та досліджено параметри дослідженої взаємодії залежно від стиснення для всього ряду кристалів інертних газів (КІГ), а саме: Ne, Ar, Kr, Xe. Проведено кількісні дослідження електрон-фононної взаємодії та показано, що її внесок й фононні частоти найбільш великий на межі зони Бріллюена та призводить до пом'якшення фононних частот - поздовжніх (у точках L, X) і поперечних гілок (у точках U, K, W) за стиснень <$E(V sub 0 ~-~V)"/"V sub 0 ~>>~0,6> (<$EV sub 0> - об'єм кристалу за p = 0, V - <$Ep~ symbol Щ ~0>. Показано, що внесок електрон-фононної взаємодії у фононні частоти найбільш великих в Ar і зменшується у ряді Ar - Xe. Розраховано фононні частоти з урахуванням точної ортогоналізації хвильових функцій в Ne. Внесок членів вищих порядків за інтегралом перекриття суттєвий за всією зоною Бриллюена та більш значущий, ніж у разі розрахунку зонної структури Ne (<$Ep~ symbol Щ ~0>). Уперше у рамках розвиненої теорії розраховано рівняння станів і пружні модулі всього ряду стиснених КІГ, які добре узгоджуються з експериментальними даними.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.3,022 + В36,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА356268 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського