РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000262759<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Потапова Л. В. 
Сучасні підходи до етіопатогенезу і лікування генітального ендометріозу : Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Л. В. Потапова; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2003. - 36 c. - укp.

На підставі результатів дослідження доведено, що виникнення початкових стадій ендометріозу пов'язано з порушенням місцевого імунного гомеостазу, а характер імунних реакцій має відмінності залежно від локалізації ендометріоїдних вогнищ. Виявлено дисбаланс у виробленні основних регуляторних цитокінів (інтерлейкіну-<$E1 alpha>, інтерлейкіну-2, інтерлейкіну-6, чиника некрозу пухлини-<$Ealpha>), які призводять до дисрегуляції імунних реакцій. Зазначено, що установлене посилення метаболічних процесів у гетеротопіях слід розглядати як прояв захисно-пристосувальних реакцій, спрямованих на ліквідацію ендометріоїдних вогнищ за умов, коли імунна система є малокомпетентною через імунологічну толерантність. За результатами вивчення загального гормонального гомеостазу виявлено спільність порушень у гіпоталамо-гіпофізарно-яєчниковій системі; на локальному рівні (в гетеротопіях) у порівнянні з ендометрієм здорових жінок мали місце достовірні відмінності в рецепторному апараті залежно від локалізації. Доведено, що запропоноване патогенетично обгрунтоване диференційоване лікування залежно від локалізації та ступеня поширення процесу сприяє підвищенню ефективності лікування жінок, зниженню вираженості больового синдрому, нормалізації порушень менструальної функції, відновленню репродуктивної функції, зниженню частоти рецидивів у порівнянні з традиційною терапією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324647 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського