РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000262611<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Довбня О. А. 
Суспільно-політичні фактори змін у складі селянства УСРР у 1927 - 1932 рр. : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. А. Довбня; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2003. - 19 c. - укp.

До наукового обігу введено раніше засекречені виконавчо-розпорядчі та підзвітні матеріали державних і партійних органів влади всіх рівнів, а також органів юстиції. Розглянуто концепцію, згідно з якою суди в сільській місцевості являли собою репресивні органи переслідування селянства та призводили до неприродних змін у його складі. Визначено в їх діяльності етапи: 1927 - 1929 і 1930 - 1932 рр. Надано комплексну характеристику механізму розкуркулення селянських господарств трьох категорій. Виявлено тенденцію переважання серед розкуркулених селянських господарств тих, яких було віднесено до третьої категорії. Їх господарі були залишені в Україні на "куркульських висілках" та фактично перестали бути селянами. Новим є підхід до відповідних державних заходів та стихійних процесів з урахуванням не здобутків міст, а саме втрат села. Показано, що державні заходи з організованого набору селянства в промисловість, на новобудови призвели до вилучення з села найбільш здорових та працездатних чоловіків. Висвітлено концепцію, згідно з якою основними формами стихійної міграції в 1927 - 1929 рр. було традиційне переселення селян у міста внаслідок самоліквідації господарств, а у 1930 - 1932 рр. - самовільне залишення колгоспів і втеча розкуркулених з так званих "куркульських виселок" з подальшим улаштуванням на новобудови та промислові підприємства. З'ясовано, що протягом 1927 - 1929 рр. стихійний відтік відбувався легально, а протягом 1930 - 1932 рр. - нелегально. Зроблено висновок, що всі штучні кількісні та якісні зміни


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)614-205

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325294 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського