РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000262351<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Неменуща С. М. 
Стійкість біотипів кукурудзи на різних етапах онтогенезу до кореневих і стеблових гнилей в умовах Степу України : автореф. дис... канд. с.-г. наук / С. М. Неменуща; Нац. аграр. ун-т. - К., 2007. - 18 c. - укp.

Виявлено, що основними типами гнилей Північної та Південної частин Степу є фузаріозний, вугільний і нігроспорозний. Наявність грибів роду Fusarium у загальному комплексі збудників становить 84,0 - 98,9 %, а кількісну переважність - Fusarium moniliforme Sheld (46,0 - 94,5 %). Установлено, що у фазі 3 - 5 листків розвиток хвороби посилює повернення холодів, а також нестача (менше 10 мм у шарі грунту 0 - 10 см) доступної вологи. Ураженість дорослих рослин зростає за умов підвищення денної температури повітря (вище <$E27~ symbol Р roman C>), наявності опадів і підвищеної (вище 76 %) відносної вологості повітря. Відзначено стійкість до хвороби сортозразків на різних етапах онтогенезу. На перших - вона має характер еколого-паразитарної, а під час достигання залежить від генотипу та його адаптивності до екологічних умов. Відсутність кореляційного зв'язку між ураженістю рослин на різних етапах їх онтогенезу у Північному Степу доводить необхідність використання певної оцінки стійкості сортозразків за посушливих умов. Розроблено метод оцінювання генетичної стійкості до кореневих і стеблових гнилей з використанням коефіцієнта реалізації потенціалу стійкості. Запропоновано шкалу розподілу генотипів кукурудзи за їх ураженням гнилями, а саме: високостійкості - <$E0,0~<<~ roman {b sub i }~<<~0,9> (R), середньостійкості - <$E0,91~<<~ roman {b sub i }~<<~1,3> (MR, MS), сприйнятливі - <$E1,31~<<~ roman {b sub i }~<<~1,9> (S).


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.122 + П478.139

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354163 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського