РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000261421<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Матвєєва Н. А. 
Створення генетично модифікованих рослин родин Compositae та Solanaceae : автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.20 / Н. А. Матвєєва; Ін-т клітин. біології та генет. інженерії НАН України. - К., 2009. - 22 c. - укp.

З використанням методів клітинної та генетичної інженерії одержано трансгенні та транспластомні рослини родин Compositae та Solanaceae (Solanum rickii, Solanum tuberosum, Lycopersicon peruvianum, Lactuca sativa, Cichorium intybus), які мають маркерні гени та гени, які кодують білки фармацевтичного призначення. За методом біолістичної трансформації одержано транспластомні рослини S. rickii. Шляхом соматичної гібридизації здійснено спрямоване перенесення хлоропластів з трансформованою ДНК до рослин родів Lycopersicon та Solanum і вперше одержано гібридні рослини L. peruvianum + (S. rickii) та S. tuberosum + S. rickii з трансформованим пластомом. Одержано рослини салату Lactuca sativa сортів "Єралаш", "Рубінове мережево" та "Сніжинка" з генами туберкульозних антигенів ESAT6 та ESAT6:Ag85B(-ТМД) з частотою агробактеріальної трансформації експлантатів від 18 % ("Сніжинка") до 62 % ("Єралаш"). У поколіннях <$Eroman T sub 1> та <$Eroman T sub 2> рослин салату-латуку зберігаються селективний і цілові гени, а також відсутнє розщеплення за ознакою стійкості до канаміцину. У разі стабільної транскрипції селективного гена можлива наявність і відсутність транскрипції цільового гена. З використанням методу агробактеріальної трансформації створено трансгенні рослини цикорію Cichorium intybus сорту "Пала росса" з цільовим геном ifn-a2b, що кодує синтез інтерферону, з частотою трансформації експлантатів 26,9 %. Показано присутність в регенерованих рослинах цілового та селективного генів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.927.22*447.21 + Е522.927.17Sol*447.21 + П131.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363569 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського