РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000260388<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Потятиник У. О. 
Соціолінгвістичні та прагмастилістичні аспекти функціонування сленгової лексики (на матеріалах періодики США) : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / У. О. Потятиник; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2003. - 21 c. - укp.

Визначено розуміння сленгу як своєрідного вияву соціопсихолінгвістичної поведінки та виділено основні словотворчі моделі сленгових одиниць (СО) за сучасних ЗМІ США. Простежено, які соціокультурні та соціопсихологічні критерії зумовили рух СО у напрямку асиміляції мовним медіа-апаратом та їх ріст за функціонально-соціостилістичною шкалою. Обгрунтовано соціолінгвістичну зумовленість використання СО у медіа-дискурсі та досліджено види медіа-текстів, що оптимізують актуалізацію їх емотивно-експресивних параметрів (рекламний текст, заголовок, підзаголовок). Моносилабізм сленгового лексикону та компенсаторні властивості даної лексики у номінації фрагментів дійсності розглянуто як важливі соціолінгвістичні критерії, що визначають підбір лексико-стилістичних засобів у медіа-тексті. З огляду на значну соціостилістичну неоднорідність СО, обгрунтовано необхідність виділення у межах сленгу особливої групи, яку іменуємо "респектабельним сленгом". Доведено, що прагматика актуалізації іманентних властивостей сленгу полягає у тому, що СО неодмінно генерують позитивно або негативно марковане оцінювання, виступають суб'єктом аргументаційного дискурсу, сприяють інтимізації референції, можуть брати участь у евфемізації повідомлення та епатуванні адресата, а також виконувати функцію підвищення рейтингу комунікатора як компетентного джерела інформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-677.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324906 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського