РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000258998<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мельник І. В. 
Синтез та дослідження поліорганосилоксанів з бі- та трифункціональним поверхневим шаром : Автореф. дис... канд. хім. наук : 01.04.18 / І. В. Мельник; НАН України. Ін-т хімії поверхні. - К., 2002. - 19 c. - укp.

Запропоновано ефективні методики синтезу триалкоксисиланів з (тіо)сечовинними групами, які дають змогу відносно легко та кількісно, з чистотою 95 % і вище, одержувати необхідні попередники для подальших золь-гель синтезів. На їх підставі одержано ксерогелі з питомою поверхнею 70 -285 м<^>2г<^>-1 та показано, що у разі варіювання співвідношення регулюючих компонентів і природи функціональних груп, можна цілеспрямовано впливати на ступінь гідрофільності поверхні, вміст поверхневих груп і структурно-адсорбційні характеристики таких гібридних матеріалів. Встановлено, що у випадку застосування під час синтезу суміші триалкоксисиланів з тіольнимита амінними групами у певному їх співвідношенні можна одержувати ксерогелі з підвищенною термічною стійкістю та бімодальною пористою структурою. За допомогою <^>29Si Dp MAS ЯМР спектроскопії показано існування на поверхні мезопористих кремнеземів тільки двох структурних одиниць з функціональними групами (R'): O3SiR' (T<^>3) та O2Si(OH)R' (T<^>2). Визначено, що структурно-адсорбційні характеристики мезопористих кремнеземів з монофункціональними поверхневим шаром (ПШ) істотно залежить від хімічної природи поверхні, а для зразків з бі- і трифункціональним ПШ спостерігається нівелювання впливу природи функціональних груп (одержані мезопористі кремнеземи характеризуються величиною питомої поверхні у межах 400 - 650 м<^>2г<^>-1 і розмірами пор у межах 1,7 - 3,0 нм). Показано, що серед сорбентів з тіосечовинними групами найкращу сорбційну спроможність щодо золота (ІІІ) та ртуті (ІІ) - за кімнатної температури демонструють зразки з біфункціональним ПШ. У разі підвищення


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.252

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322122 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського