РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000257843<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лагодич Т. С. 
Роль оксиду азоту в регуляції скоротливої активності міокарда при експериментальній гіперфункції і гіпертрофії серця : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Т. С. Лагодич; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. - К., 2001. - 19 c. - укp.

Встановлено, що донатори оксиду азоту - нітрогліцерин і нітропрусид натрію викликають зниження скоротливої функції міокарда та покращання коронарного потоку ізольованого серця за Лангендорфом. Тривале введення попередника NO - L-аргініну щурам з коарктацією аорти призводить до суттєвого збільшення маси серця, його функції, збереження скоротливих і енергопродукуючих структур. Властива для щурів негативна хроноінотропна залежність у разі гіперфункції та гіпертрофії зникає. Одноразове введення нітрогліцерину за умов гіперфункції та гіпертрофії відновлює негативну хроноінотропну залежність. Тривале введення L-аргініну перетворює негативну хроноінотропну залежність на дугоподібну. Виявлені зміни хроноінотропних реакцій у разі гіперфункції та гіпертрофії міокарда пов'язані з порушенням перерозподілу іонів кальцію між внутрішньоклітинними депо та позаклітинним середовищем у систолі та діастолі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315816 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського