РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000257432<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Черевата Т. М. 
Розробка і оптимізація прийомів клонального мікророзмноження для виробництва садивного матеріалу винограду : Автореф. дис... канд. с.-г. наук / Т. М. Черевата; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова". - О., 2006. - 20 c. - укp.

Досліджено питання оптимізації етапів клонального мікророзмноження для виробництва вихідного клонового садивного матеріалу винограду. Розроблено прийоми підвищення регенераційної здатності винограду in vitro. Визначено оптимальний тип ініціального матеріалу винограду для клонального мікророзмноження. Розроблено склад уніфікованого безгормонального поживного середовища, який забезпечує активний розвиток мікроклонів винограду на всіх етапах. Визначено оптимальні фізико-хімічні параметри штучного іонітного субстрату для мікроклонування винограду. Досліджено вплив спектрального складу світла на процеси морфогенезу міроклонів даної рослини. Установлено, що поєднання 87,5 % червоного та 12,5 % синього світла істотно активізує розвиток мікроклонів винограду in vitro та in vivo. Розроблено спосіб їх адаптації до умов in vivo, який полягає у суміщенні етапів мікрочубукування, вирощування й адаптації на суміші іонітних субстратів і сприяє скороченню періоду адаптації на 10 - 12 діб, підвищенню приживлюваності рослин до 93 - 96 % у разі посадки на постійне місце. Надано економічну оцінку застосуванню розробленої технологічної схеми для вирощування вихідного клонового садивного матеріаду винограду. Розроблено практичні рекомендації виробництву.


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-313

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346062 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського