РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000252992<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Качан О. В. 
Підвищення ефективності регенерації діетиленгліколю при сушінні природного газу : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.03 / О. В. Качан; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. - Макіївка, 2001. - 20 c. - укp.

Запропоновано процес регенерації діетиленгліколю (ДЕГ) інтенсифікувати у роторних відцентрових апаратах (РВА), які створюють розвинену та постійно відновлювану поверхню масопередачі, активну взаємодію фаз. Розроблено математичну модель на засадах ймовірнісного об'єднання трьох послідовних умовно-залежних несумісних подій: створення необхідної поверхні десорбції; дифузії молекул води з крапель і плівок діетиленгліколю; поглинання водяної пари віддуваним газом. Створено алгоритм і програму "REGEN" для розрахунків оптимальних параметрів роботи РВА. Показано, що радіус ротора та його ширина, діаметр насадкового дроту визначають конструкційну працездатність апарата, а легко регулювальні параметри - температура процесу, питома витрата віддуваного газу та швидкість обертання ротора - поточний режим роботи РВА. Встановлено, що стійкість роботи забезпечується за швидкостей обертання ротора 400 - 1500 об/хв, а захлинання апарата виключається у разі відношення кількості обертів до питомої витрати газу більше 2 хв-1. Розроблено параметричний ряд РВА з об'ємами регенерації ДЕГ від 1 до 20 м3/год, в яких концентрація діетиленгліколю збільшується до 99,9 %. Створено й апробовано дослідно-промислову установку потужністю 2 м3/год у Шебелинському ГКР. Показано високу технологічність апарата за низьких енергетичних витрат, одержано концентрації ДЕГ на рівні 99,8 % і вище. За всіма показниками роторні апарати перевищують колонні десорбери.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л547.101.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313512 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського