РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000251764<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пінчук Н. Д. 
Процеси пресування і спікання порошкових сумішей на основі гідроксиапатиту і склоутворюючих компонентів і розробка нового композиційного біоматеріалу : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.16.06 / Н. Д. Пінчук; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Розроблено матеріалознавчий підхід щодо реалізації ідеї створення нових біоматеріалів для імплантації на основі композитів типу гідроксиапатит - склофаза методами порошкової металургії на основі суміші біологічного гідроксиапатиту (<$Eroman {Ca sub {10~-~x } (PO sub 4 ) sub 6 (OH) sub 2 }>, Ca/P = 1,63 - 1,65) і склотвірних компонентів (<$Eroman {SiO sub 2 ,~Na sub 2 CO sub 3 ,~H sub 3 BO sub 3 }>) з вмістом склофази в композитах від 30 до 70 % (мас.). Досліджено, що спікання вказаних порошкових сумішей може бути віднесене до рідкофазного спікання з добре змочувальною рідкою фазою, яке ускладнене процесами газовиділення з втратою маси та пружною релаксацією. Установлено, що в процесі спікання відбувається спінення розплавленої скломаси, утворення в ній закритих пор та анізотропія об'ємних змін зразків, формування поліпористої структури композитів. Зазначено, що одержані композити мають широкий діапазон властивостей залежно від складу вихідної шихти та використаного технологічного режиму. Доведено, що максимальна пористість зразків композитів досягає 60 %, максимальні розміри пор - 300 мкм, а максимальна міцність на стиск - 217 МПа. На основі дослідження особливостей пресування та спікання порошкових композитів та виявлення генезису їх пористої структури оптимізовано склад та технологічні режими одержання композитів з підвищеними механічною міцністю та біоактивністю. Реалізовано успішну апробацію даних матеріалів як імплантатів у хірургічній практиці, що підтвердило їх високі біоактивні властивості та можливість їх використання як пластичного матеріалу для заміщення дефектів кісткової тканини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.9 + Р.с03

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325122 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського