РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000250515<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Куліш Т. І. 
Проблеми дошкільного виховання у творчій спадщині Наталії Лубенець (1877 - 1943) : Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Т. І. Куліш; Ін-т педагогіки АПН України. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Висвітлено громадсько-освітню та педагогічну діяльність Н.Лубенець у контексті соціально-культурного розвитку України другої половини ХІХ ст. - 1940-х рр., розкрито провідні чинники формування її світогляду, визначено основні віхи життя, а також викладено питання дошкільного виховання у творчій спадщині. Доведено, що ідея про необхідність суспільного виховання дошкільників та організацію з цією метою спеціальних дошкільних закладів - дитячих садків - в українській дошкільній педагогіці - була висунута і теоретично обгрунтована Н.Лубенець на початку ХХ ст. Вона розробила свої теоретичні положення щодо організації суспільного дошкільного виховання в Україні, наслідуючи ідеї фундатора дошкільної педагогіки Ф.Фребеля та беручи до уваги принципи тогочасних провідних педагогічних теорій, особливо "теорії вільного виховання" (М.Монтессорі, Е.Кей). Розкрито роль та значення педагогічних праць Н.Лубенець.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347628 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського