РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000249887<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Надтока Г. М. 
Православна церква в Україні 1900-1917 років: соціально - релігійний аспект : Автореф. дис... д-ра іст. наук: 09.00.11 / Г. М. Надтока; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 1999. - 39 c. - укp. - рус.

Дисертація є першим в українському релігієзнавстві комплексним дослідженням ролі православної церкви в релігійному й соціальному житті суспільства 1900-1917 років. На основі широкої джерельної бази висвітлені особливості організаційного устрою та функціонування православного церковного організму в Україні. В дисертації виявлені правовий статус і місце церкви в системі міжконфесійних відносин, специфіка і динаміка розвитку її суспільної діяльності, зокрема вплив церковних інститутів на організацію політичного, соціально-економічного і духовного життя в Україні на етапі реформаторських перетворень та революційних рухів. Здійснено перегляд застарілих підходів до визначення політичної природи православної церкви, обгрунтовується висновок про участь українського духовенства в процесі національного відродження, розкриваються особливості російської православної місії в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э370.9(4Укр)-352-021 + С5*686.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304590 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського