РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000248035<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гресь В. Ю. 
Поверхневі процеси, що викликають деградацію спектрометричних характеристик сцинтиляторів NaI(Ti) і CsI(Na) : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.02.01 / В. Ю. Гресь; НАН України. Наук.-техн. концерн "Ін-т монокристалів". Н.-д. від-ня лужногалоїдних кристалів з дослід. вир-вом. - Х., 2002. - 18 c. - укp.

Встановлено, що для NaI(TI) важливе значення мають процеси гідратації, дегідратації та перекристалізації головної речовини. Досліджено, що на відміну від NaI(TI) у кристалах CsI та CsI(Na) після механічної обробки поблизу вільної поверхні утворюється шар зі збільшеною сцинтиляційною ефективністю, який трансформується в мертвий. Показано, що глибина шару залежить від орієнтації та способу вхідної поверхні. Розроблено методику контролю працездатності детектора в процесі експлуатації в основу якої покладено зміну спектрів люмінесценції. Запропоновано спосіб виготовлення детектора з ефективним дифузійним відбивачем. У кристалів CsI(Na) виявлено збільшення значення <$Eeta> поблизу поверхні після полірування, пов'язане з утворенням дивакансій. Визначено скорочення тривалості сцинтиляцій <$Etau> для квантів низьких енергій збудливого випромінювання (малих d). Даний ефект пояснює зростання <$Eeta> зі зниженням енергії для стандартно упакованих детекторів. Виявлено кореляцію між енергетичним розділенням детекторів та нелінійністю виходу відносно енергії <$Eeta>(E) в області 5,9 - 60 кеВ. Запропоновано підхід до розв'язання проблеми обмеження власного розділення. Даний підхід покращує розділення шляхом керування ступенем непропорційності, що розглядається як осьова неоднорідність сцинтиляційної ефективності.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.5,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321314 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського