РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000246379<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Локутова О. А. 
Оцінка бджолиного обніжжя за видовим складом, вмістом поживних речовин та морфологічними ознаками пилкових зерен : Автореф. дис... канд. с.-г. наук / О. А. Локутова; Нац. аграр. ун-т. - К., 2006. - 19 c. - укp.

Уточнено періоди одержання бджолиного обніжжя та визначено його видовий склад за умов лісистої місцевості та польових угідь. Наведено оцінку бджолиного обніжжя різного видового походження за вмістом амінокислот, загальних ліпідів, жирних кислот, мінеральних елементів, здійснено основні його ідентифікації за морфологічними ознаками пилкових зерен. З'ясовано, що найбільший вміст амінокислот має обніжжя конюшини, яблуні домашньої та фацелії, а найменшу - маку дикого. Дану закономірність характеристики простежено за кількістю замінних і незамінних амінокислот в обніжжі цих рослин. Найменший вміст ліпідів виявлено в обніжжі вільхи та полину, найвищий - соняшнику та кульбаби. Встановлено, що бджолине обніжжя різних видів рослин характеризується значними коливаннями вмісту мінеральних елементів. Виявлено, що види з підвищеною кількістю калію і фосфору - з конюшини, бобів кормових, гречки, гіркокаштану, маку дикого; заліза і цинку - з фацелії, конюшини та пролісків. Здійснено оцінку бджолиного обніжжя за морфологічними ознаками пилкових зерен медоносних рослин за удосконаленою методикою виготовлення препаратів, наведено їх опис за оригінальною схемою, що значно полегшує ідентифікацію ботанічного походження одержаної продукції. Встановлено, що економічний ефект від реалізації обніжжя відомого ботанічного походження і вищої біологічної цінності становить 46,90 грн прибутку в середньому на одну бджолину сім'ю.


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-684 + П219.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344509 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського