РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000246058<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сидорчук О. М. 
Особливості структуроутворення швидкорізальних сталей з підвищеними властивостями, одержаних з використанням технології струменевого формування порошків та матеріалів : автореф. дис... канд. техн. наук / О. М. Сидорчук; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. - К., 2008. - 19 c. - укp.

Установлено закономірності процесів кристалізації та структуроутворення в об'ємі консолідованих заготовок економнолегованих швидкорізальних сталей за умов технології струменевого формування та їх взаємозв'язок з характеристиками кінцевої структури сталей після пластичної деформації та змінювальної термічної обробки. Виявлено, що в економнолегованих швидкорізальних сталей у разі підвищення ступеня переохолодження розплаву під час кристалізації формується дрібнозерниста консолідована структура без обособлених утворень карбідної евтектики та великих первинних карбідних (карбонітридних) фаз, що зумовлює підвищення технологічної сталі та покращує її структуру після пластичної деформації та термічного зміцнення. Установлено можливість пластичного деформування прокатуванням економнолегованих швидкорізальних сталей Р6М5, Р2М5 та Р2АМ5Ф3СБ в області температур твердофазного перетворення (<$E800~ symbol С ~20~ symbol Р roman C>). За цього у порівнянні з іншими сталь Р2АМ5 мала понижену деформівність, взаємопов'язану з негативним впливом азоту. Показано, що структура сталі, одержаної струменевим формуванням, після пластичної деформації прокатуванням характеризується високою дисперсністю структурних складових, зокрема, карбідної фази, що зберігається після високотемпературної зміцнювальної термічної обробки, забезпечуючи високі фізико-механічні властивості сталей. Показано ефективність впливу додаткового комплексного легування (N - Si - Nb - V) швидкорізальної сталі Р2АМ5 на її фізико-механічні властивості, що дозволило знизити утричі вміст фольфраму за підвищення міцності, пластичності й експлуатаційних властивостей різального інструменту.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.366.604.3 + К327.923.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА356855 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського