РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000245857<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кучер Л. І. 
Особливості режиму калію в лучно-чорноземному грунті при застосуванні грунтозахисних технологій вирощування сільськогосподарських культур : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.03 / Л. І. Кучер; Нац. аграр. ун-т. - К., 2005. - 17 c. - укp.

Вивчено вміст та питання заміни форм калію лучно-чорноземного вилугуваного грунту за різних систем його обробітку та удобрення. Установлено взаємозв'язки між різними формами калію та врожайністю сільськогосподарських культур, а також вмістом даного елемента в них. Визначено, що лучно-чорноземний грунт має загальний резерв калію у верхньому шарі та близький до чорноземних грунтів. Установлено, що мінімальний обробіток грунту сприяє трансформації калію з необмінних у доступні для рослин форми внаслідок підвищення кислотності грунтового розчину у верхньому 0 - 15 см шарі грунту, за мінімального обробітку якого інтенсивніше відбувається надходження калію з грунтововибірного комплексу у грунтовий розчин. Виявлено, що ступінь рухомості обмінного калію у верхньому шарі грунту за мінімального обробітку має значення на 22,4 - 63,2 % більше, ніж у разі застосування оранки. З'ясовано, що мінімізація обробітку грунту сприяє підвищенню вмісту обмінного, водорозчинного, необмінного калію, а також покращанню надходження калію у рослини, зменшенню фіксації та поглинання калію. Відзначено, що завдяки локалізації рослинних решток у верхньому шарі грунту підвищується вміст калію організації речовини грунту. Установлено, що поміж усіма формами калію існує високий кореляційний зв'язок, а саме: фіксований, обмінний та ступінь рухомості найбільш корелювали з кислотністю грунтового розчину. За цього коефіцієнт кореляції між вмістом мулистої фракції та вмістом калію у цій фракції за умов експерименту є дуже високим - 0,74. На підставі кореляційно-регресійного аналізу показано, що усі форми калію певною мірою беруть участь у живленні рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17-23 + П143,0 + П040.173

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337034 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського