РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000245586<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Романенко І. Г. 
Особливості патогенезу, клініки і лікування хейлітів у хворих на цукровий діабет : Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / І. Г. Романенко; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2006. - 36 c. - укp.

Установлено, що хейліт у хвоих на цукровий діабет (ЦД) виникає у <$E6,27~ symbol С ~0,39~%> осіб, що у 1,4 рази частіше, ніж у загальній популяції населення - <$E8,58~ symbol С ~0,45~%>. Захворювання має стійкий, рецидивний характер перебігу та резистентне до традиційного лікування. Установлено значну поширеність захворювань червоної кайми губ: ангулярного хейліту (АХ), гландулярного хейліту та гландулярного з екзематизацією. Проаналізовано можливі причини виникнення та механізми розвитку клінічних проявів хронічного запального процесу у тканинах губ у хворих на ЦД. Виявлено невідомий раніше варіант клінічного перебігу захворювань: гландулярний хейліт (ГХ) - гландулярний хейліт з екзематизацією (ГЕХ). Розроблено алгоритми патогенезу АХ, ГХ і ГЕХ. Рекомендовано місцеве застосування тималіну. Наведено конкретні патогенетично направлені схеми лікування хейлітів залежно від їх форми та типу ЦД. Установлено, що позитивний клінічний ефект нових схем лікування хейлітів зумовлений дією конкретних лікарських препаратів на лімітувальні ланки його патогенезу, що призводить до підвищення адгезувальної здатності епітелію губ, експресії рецепторів до <$Eroman C sub 5> і C3b компонентів комплемента, F-c фрагментів імуноглобулінів M і G, тканинного активатора плазміногену, збільшенню у слині рівня лізоциму, фібронектину та секреторного імуноглобуліну A, зниженню показників НСТ-тесту, збільшенню тесту інгібіції міграції лейкоцитів, підвищенню проліферативної здатності, збільшенню активованого частинкового тромбопластинового часу. Наявний підхід до лікування уражень червоної кайми губ сприяв підвищенню терапевтичної ефективності та


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.240.11 + Р415.160.23-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348372 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського