РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000245463<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мотько Н. Р. 
Особливості метаболізму вуглеводів змішаною мікробною популяцією сліпої кишки кролів : Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / Н. Р. Мотько; Ін-т біології тварин УААН. - Л., 2004. - 16 c. - укp.

Досліджено особливості мікробного метаболізму у сліпій кишці кролів різних поживних речовин, зокрема вуглеводів, зважаючи на вік і вплив екзогенних факторів, здатних посилювати анаболічні процеси й підвищувати продуктивність тварин. Встановлено, що мікробний метаболізм у сліпій кишці кролів залежить від їх віку, а у дорослих тварин знаходиться на високому рівні. З'ясовано, що головною особливістю даного процесу є підвищення продукції летких жирних кислот (ЛЖК), високий вміст <$Eroman C sub 2> (80 моль %) та незначна кількість <$Eroman C sub 3> (<$E<<~5> моль %). Виявлено, що метаногенез починає функціонувати лише з 8-тижневого віку, з переходом на рослинні корми зростає продукція <$Eroman C sub 2> і удвічі зменшується утворення <$Eroman C sub 3>. З'ясовано, що рослинні білки важче ферментуються мікробною популяцією, тому сумарна продукція ЛЖК найвища під час ферментації казеїну та муцину (~43 ммоль/л). Встановлено, що з РНК найбільше продукується <$Eroman C sub 2> (78,7 моль %), найменше - <$Eroman C sub 3> (4,7 моль %), а найвищий рівень утворення <$Eroman C sub 3> одержано з глюкози (21,2 моль %). Зазначено, що з досліджуваних антимікробних кормових домішок тільки монензин, вірджиніаміцин і лінкоміцин проявляють інгібуючу дію на загальну ферменацію та метаногенез, додавання до раціону кліноптилоліту та монензину нівелюють зрушення в обміні речовин, викликаних застосуванням поєднань ріпакового та сойового шротів і сечовини. Встановлено, що часткова заміна клітковини джерелами крохмалю у разі застосування монензиту та пектину


Індекс рубрикатора НБУВ: П671-273.90

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332121 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського