РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000245460<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Смолянінова О. О. 
Особливості меланогенезу в гірськокарпатських овець з кольоровою вовною : Автореф. дис... канд. с.-г. наук / О. О. Смолянінова; УААН. Ін-т біології тварин. - Л., 2006. - 16 c. - укp.

Вперше на поголів'ї гірськокарпатських овець з вовною природного забарвлення встановлено прямий зв'язок меланогенезу з активністю ключового ферменту даного процесу - тирозиназою та з'ясовано вплив на нього паратипових факторів. У процесі росту вовни досліджено локалізацію й активність основного ферменту - тирозинази у шкірі та в її вовнотвірних структурах - волосяних фолікулах. Одержано нові дані про стимулювальний вплив мінеральних елементів, зокрема міді, сірки, та йоду, а також амінокислоти тирозину на активність тирозинази та перебіг меланогенезу у шкірі. Встановлено вплив полонинного літування овець на активність тирозинази у шкірі, вміст меланіну та деяких інших компонентів у вовні, її фізичні параметри. Доведено, що меланогенез у шкірі є доволі лабільним процесом, про що свідчить висока мінливість активності в ній тирозинази, яка може зазнавати помітних змін за відносно короткий проміжок часу, що пов'язано з нерівномірним надходженням у волосяні фолікули основного субстрату - тирозину. Уточнено уявлення про механізми впливу різноманітних факторів (субстратних, зовнішнього середовища) на перебіг меланоутворення в гірськокарпатських овець з кольоровою вовною, що дає можливість більш предметно науково обгрунтувати заходи з їх розведення і утримання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-269.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського