РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000245281<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Деменко А. В. 
Особливості етіології, патогенезу і неспецифічної резистентності при хронічному травматичному остеомієліті : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.04 / А. В. Деменко; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2005. - 16 c. - укp.

Виявлено особливості патогенетичних механізмів формування хронічного травматичного остеомієліту (ХТО) за результатами вивчення етіологічного спектра збудників захворювання, а також їх впливу на імунні та метаболічні показники хворих. Уперше у разі ХТО установлено етіологічну значимість певних видів стафілококів, стрептококів, клострідій, еубактерій, фузобактерій, дихелобактерів і актиноміцетів, що раніше не були описані як збудники даного захворювання. З'ясовано наявність у збудників хронічного травматичного остеомієліту антикомплементарної, антилізоцимної й антиімуноглобулінової активності. Відзначено, що збудники хронічного остеомієліту викликають видоспецифічне пригнічення фагоцитарної активності нейтрофілів і моноцитів периферичної крові. Установлено, що у хворих на ХТО має місце пригнічення секреції інтерлейкінів-1<$Ebeta> (ІЛ-1<$Ebeta>), ІЛ-6 і фактора некрозу пухлини-<$Ealpha> нейтрофілами і моноцитами у порівнянні зі здоровими донорами. Визначено патогенетичні підходи до трактування патогенезу ХТО, спричиненого факультативно й облігатно анаеробними умовно-патогенними бактеріями, базуючись на вивченні імунозапального потенціалу бактеріальних пептидогліканів і ліпополісахаридів, що дає змогу рекомендувати для використання різних схем лікування з застосуванням імуномодуляторів залежно від ступеня тяжкості патологічного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.148.2-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338006 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського