РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000241343<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Свиріпа В. М. 
Нові перетворення 2-арил-4-дихлорометилен-5(4Н)-оксазолонів та їх аналогів : Автореф. дис... канд. хім. наук / В. М. Свиріпа; НАН України. Ін-т орган. хімії. - К., 2007. - 20 c. - укp.

Досліжено реакційну здатність 2-арил(гетерил)-4-дихлорометилен -5(4H)-оксазолонів (хлоровмісних азлактонів) та розроблено методи препаративного синтезу нових похідних оксазолу, імідазолу, пірамідину, оксазоло[4,5-d]піримідину, піримідо[1,2-<$Ealpha>]-бензімідазолу та інших гетероциклічних систем. Встановлено, що послідована обробка хлоровмісних азлактонів тіофенолами, амінами та карбонатом срібна є оптимальним способом синтезу N-заміщених амідів 2-арил(гетерил)-5-арилтіо-1,3-оксазол-4-карбонових кислот. Показано, можливість використання продуктів цилоконденсації хлоровмісних азлактонів з о-аміно-тіофенолом для одержання ряду 5-алкілтіо-2-арил-4-бензотіазол-2-іл-1,3-оксазолів. Виявлоено, що у разі взаємодії хлоровмісних азлактонів з гідрохлоридом бензамідину, ізотіуронієвими солями та гідрохлоридом гуанідину за присутності триетиламіну відбувається спочатку розщеплення азлактонного кільця, а потім внутрішньомолекулярна циклізація, яка призводить до утворення заміщених імідазолінонів. Встановлено, що у разі нагрівання їх у піридині відбувається оригінальна рециклізація з утворенням ключових похідних маловідомої системи оксазоло[4,5-d]піримідину. Досліжено причини, що обумовлюють своєрідну реакційну здатність хлоровмісних азлактонів і встановлено важливу роль їх "м'яких" і "жорстких" електрофільних центрів, а також наявність в них двох рухливих атомів хлору, що забезпечує перебіг таких процесів, які не характерні для звичайних азілактонів Ерленмейєра.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262.42

Шифр НБУВ: РА350804 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського