РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000241286<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Осовський В. Д. 
Низькотемпературна адсорбція водню та дейтерію на поверхні тугоплавких металів : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.04 / В. Д. Осовський; НАН України. Ін-т фізики. - К., 2001. - 18 c. - укp.

Досліджено властивості адсорбованих шарів водню та дейтерію, кінетику їх формування на поверхнях W(110), W(111) і Mo(110) за низьких (до 5 К) температур підкладки. Створено оригінальну надвисоковакуумну установку. В ході досліджень процесів адсорбції та десорбції в адсорбційних системах H2(D2) - W(110), W(111) і Mo(110) вперше виявлено спектр молекулярних фізадсорбційних станів та виміряно залежності коефіцієнтів прилипання від ступеня покриття за низькотемпературної адсорбції H2 і D2 на вказаних поверхнях. З використанням двостадійної моделі кінетики формування адсорбованого шару проаналізовано ймовірні механізми утворення адсорбованої плівки для досліджених систем, з'ясовано роль передстану в адсорбованому процесі. Під час досліджень ізотермічної десорбції з фізадсорбованого шару для системи H2-W(110) отримано результати, що свідчать про наявність протікання фазового переходу 2Dгаз - 2Dконденсат у даному адшарі. Встановлено, що зростання початкового коефіцієнта прилипання в разі збільшення величини потоку газу в системі H2-W(110) обумовлений утворенням кластерів молекул H2 у власному передстані. Цей результат свідчить про реальне існування власного передстану. У кінетиці низькотемпературної адсорбції виявлено значні ізотопні ефекти, які значною мірою стосуються системи H2(D2) - Mo(110). Зазначено, що прояви даних ізотопних ефектів обумовлені відмінністю квантових властивостей молекул H2 і D2 - відмінністю рівнів нульових коливань цих молекул у фізадсорбційній ямі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.5 + К235.102.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316799 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського