РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000241147<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зальцман Н. К. 
Неонатальний гіпотиреоз і порушення гемостазу: патогенетична роль важких металів : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.04 / Н. К. Зальцман; Тернопіл. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. - Тернопіль, 2002. - 20 c. - укp.

Встановлено зворотну вікову гестанційну залежність вмісту в плазмі крові тироїдних гормонів у недоношених новонароджених з неонатальним гіпотиреозом. У експериментах на 385-х самках білих щурів і щурятах обох статей доведено, що у нащадків, які під час вагітності та/або лактації отримували малі дози хлористих сполук кадмію, талію та свинцю, на тлі неонатального гіпотеріозу знижується здатність тканин серця, печінки, нирок і аорти захоплювати <^>125I-трийодтиронін і <^>3H-тимідин. Зазначено, що зміни у системі регуляції агрегатного стану крові при цьому характеризуються активацією тромбоцитарно-судинного гемостазу, хронометричною гіперкоагуляцією, пригніченням протизгортальної активності крові та ферментативного фібринолізу, який супроводжується підвищенням інтенсивності пероксидного окиснення ліпідів. Встановлено, що у нащадків самок щурів, які під час вагітності та/або лактації отримували важкі метали, відбувається різке пригнічення ферментативного фібринолізу в тканинах серця, печінки та нирок. Зроблено висновок, що введення трийодтироніну з 5-ої по 30-ту добу життя щурятам, матері яких під час вагітності та/або лактації зазнавали інтоксикації малими дозами хлористих сполук кадмію, талію та свинцю, нормалізує коагуляційний і тромбоцитарно-судинний гемостаз, про- й антиоксидантний потенціали та збільшує інтенсивність ферментативного фібринолізу в тканинах серця, печінки та нирок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.120.23-3 + Р252.212

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319582 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського