РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000238785<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яковець Л. М. 
Монастирі та собори України як уособлення християнської письменної культури : автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.11 / Л. М. Яковець; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2009. - 19 c. - укp.

Проведено цілісне філософсько-релігієзнавче дослідження, в якому грунтовно проаналізовано зміст діяльності православних монастирів і соборів у сфері становлення та розвитку християнської писемної культури. На підставі аналізу джерельного аналізу виділено історичні етапи становлення православних монастирів. Проведено цілісний і системний аналіз ролі монастирів і соборів у створенні рукописної церковнослов'янської книги. Розкрито суть, основні тенденції становлення та розвитку книгодрукування на теренах монастирів і соборів і встановлено його значення для подальшого розвитку християнської писемної культури. За результатами дослідження архівних джерел Центрального державного історичного архіву України у Києві висвітлено певні аспекти книгодрукування в київських монастирях, зокрема, у Києво-Печерській лаврі. Досліджено історію виникнення та становлення бібліотек монастирів і соборів, визначено їх роль у збереженні та передачі майбутнім поколінням пам'яток християнської культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э370.9(4УКР)-647.2 + Ч611.53(4УКР) + Ч611.63(4УКР)34/35

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365305 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського