РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000238686<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фісюнов О. І. 
Модулююча дія гіперфорину на кальцієві канали Р-типу в нейронах Пуркіньє : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.02 / О. І. Фісюнов; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. - К., 2001. - 23 c. - укp.

Проведено на ізольованих нейронах Пуркіньє методом "петч кламп" у конфігурації "ціла клітина" дослідження модулювальної дії гіперфорину на високопороговий компонент кальцієвого струму, чутливого до дії 100 нМ токсина omega-Aga-IVA та ідентифікованого як Р-струм. Показано, що зовнішньоклітинна аплікація гіперфорину у концентрації 0,8 мкМ спричиняла зсув максимуму вольт-амперної характеристики (ВАХ) на -8 +- 2 мВ, сповільнення у кінетиці активації та зменшення амплітуди Р-струму. Зсув максимуму ВАХ і сповільнення кінетики активації Р-струму розвивались швидко (менш, ніж за 10 с) і не залежали від типу проникаючого катіону та внутрішньоклітинної концентрації іонів Ca2+. Зменшення амплітуди Р-струму відбувалось значно повільніше (за декілька хвилин) і залежало від внутрішньоклітинної концентрації іонів Ca2+. У експериментах з використанням внутрішньоклітинної перфузії ізольованих нейронів Пуркіньє розчином, який містить гіперфорин, показано, що взаємодія гіперфорину з центром зв'язування відбувається з зовнішнього боку клітинної мембрани. Внутрішньоклітинна перфузія розчином, що містить ГДФ-beta-S у концентрації 1 - 2 мМ, або ГТФ-gamma-S у концентрації 1 мМ, не впливала на модулювальну дію гіперфорину на Р-струм. Модуляція гіперфорином Р-струму зберігалась і за умов стимуляції клітин деполяризуючим імпульсом тривалістю 100 мс до значень мембранного потенціалу +100 мВ. Отже, модуляція гіперфорином Р-типу кальцієвих каналів відбувається без участі G-білків. Кальмідазол - широковідомий блокатор Ca2+-зв'язувального білка кальмодуліну - в концентрації 0,5 мкМ


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.3 Cae*699.177.1*739.11-633.2-64

Шифр НБУВ: РА313850 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського