РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000237585<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зінкович І. І. 
Механізми стійкості міокарду до екзогенних <$Ebeta>-симпатоміметиків : Автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.03.04 / І. І. Зінкович; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. - К., 2003. - 40 c. - укp.

Доведено, що стійкість організму визначається початковим станом регуляторних систем. Виявлено, що для нестійких до навантаження ізадрином тварин у стані спокою характерна концентрація регуляторних впливів у гуморальному домені спектральних характеристик варіабельності серцевого ритму. Досліджено, що у стійкості першорядне значення мають системи ліпопероксидації, циклічних нуклеотидів і простаноїдів, їх адекватна реакція на екстремальні дози ізадрину. Зазначено, що виявлення зв'язків початкового стану гуморально-метаболічних систем та їх реакцій на вплив на фоні відсутності значимих розходжень в ультраструктурі міокарда тварин, що вижили та які загинули, доводить, що провідними у механізмах загибелі є регуляторні, насамперед, гуморально-метаболічні порушення. Показано, що вплив ізадрину має закономірні та взаємозалежні за інтенсивністю та еволюцією зміни у системах ліпопероксидації, циклічних нуклеотидів і простаноїдів. Встановлено зв'язок цих змін з особливостями відновного періоду у тварин, що вижили. Виявлено, що ізадрин-індуковані реакції гуморальних регуляторних систем синхронізовані одна з одною. Зазначено, що даний зв'язок між змінами показників ліпопероксидації та концентраціями продуктів деградації тканин свідчить , що останні не є винятково ознаками ушкодження, але несуть компенсаторно-пристосувальну функцію. Доведено, що місцеві механізми гуморальних реакцій щодо обробки <$Ebeta>-симпатоміметиком реалізуються через адренорецептори.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.701

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323525 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського