РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000237522<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Маслянчук О. Л. 
Механізми переносу заряду і детектування Х- і <$Egamma>-випромінювання в монокристалах та діодах на основі CdTe : Автореф. дис.. канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / О. Л. Маслянчук; Чернів. нац ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2004. - 20 c. - укp.

З'ясовано механізм компенсації провідності у напівізолювальних монокристалах CdTe, <$Eroman Cd sub {1~-~x } roman Zn sub x roman Te,~ roman Cd sub {1~-~x } roman Mn sub x roman Te>, <$Eroman Cd sub {1~-~x } roman Hg sub x roman Te> (x = 0,04 - 0,1) з глибокими рівнями донорного та акцепторного типу у забороненій зоні. З урахуванням умов електронейтральності для такої моделі уперше на кількісному рівні виявлено ефект "захоплення" рівня Фермі (pinning) залежно від рівня домішки чи дефекту. Доведено, що з застосуванням сучасної технології вирощування монокристалів CdTe або твердих розчинів на його основі є можливим досягнення електропровідності, близької до власної, за умов компенсування домішок (дефектів), рівні яких розташовані поблизу середини забороненої зони зі ступенем компенсації, близьким до 50 %. Установлено, що досягнення власної провідності компенсацією рівнів, віддалених від середини забороненої зони, вимагає їх 100 %-ої компенсації, здійсненої з високою точністю, що є нереальним для значного об'єму зразка. Розроблено нову методику дослідження процесу збирання носіїв, що виникають під час поглинання X- або <$Egamma>-кванта, що базується на фотоелектричних вимірюваннях і дає змогу моделювати процеси у монокристалі у разі збудження нерівноважних носіїв, з'ясовувати умови ефективного збирання заряду, визначати найважливіший параметр матеріалу, яким є час життя носіїв заряду. З'ясовано особливості роботи детектора X- або <$Egamma>-випроміювання з діодом Шотткі. Доведено, що наявність бар'єрної структури поліпшує ефективність збирання заряду, а поглинальну здатність квантів -


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271,022 + В381.592,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333267 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського