РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000235423<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Храновська К. М. 
Масоперенесення, структурні та фазові зміни у залізі та міді при їх легуванні за умов температурних градієнтів : автореф. дис... канд. техн. наук : 05.16.01 / К. М. Храновська; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. - К., 2008. - 20 c. - укp.

Досліджено процеси масоперенесення, фазових і структурних змін у залізі та міді під час їх легування за умов температурних градієнтів. Розглянуто метод поверхневого легування металів - електроіскрового легування (ЕІЛ), в якому поява температурних градієнтів спричинена взаємодією у локальному об'ємі великих електричних полів у зоні дії іскрового розряду, а також метод об'ємного легування металів, в якому виникнення даних градієнтів обумовлено пропусканням через метал імпульсного струму. Встановлено вплив температурних градієнтів на параметри масоперенесення за електроіскрового легування металів. З'ясовано, що найбільш ефективно формування покриття відбувається у разі ЕІЛ у рідкому азоті мідної підкладинки, що обумовлено високою швидкістю руху хвилі термопружних напружень у міді. Доведено, що різна послідовність обробки між ЕІЛ та азотуванням дозволяє керувати положенням максимуму у приповерхневому шарі технічного заліза, що дає можливість обирати послідовність стадій з урахуванням умов експлуатації деталей і забезпеченням необхідної мікротвердості легованого шару. Появу максимумів мікротвердості пояснено формуванням дефектного шару та максимальною глибиною термічних напружень у залізі. Досліджено фазові зміни у металах у разі їх легування за умов комплексного впливу багаторазового імпульсного ударного навантаження з одночасним пропусканням імпульсного струму великої густини.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.08 + К232.108

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА361318 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського