РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000235258<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Підпалий А. В. 
Маргінальні форми в українській поезії XX століття : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / А. В. Підпалий; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2004. - 19 c. - укp.

Розглянуто природу та особливості трьох маргінальних між віршем і прозою поетичних форм в українській літературі XX ст.: верлібру, вірша в прозі, безпунктуаційної несегментованої вільної форми, виникнення яких спричинене функціонуванням і розвитком авангардизму в українській поезії. На підставі аналізу творів раннього українського авангарду, Нью-Йоркської групи, Київської Школи, сучасних авторів запропоновано нові визначення верлібру як віршової вільної та послідовної колажної вербальної структури з домінантою абстракціонування розчленованих смислів, вірша в прозі як поетичної форми, де вільно сполучається лінійність і повтор різноманітних мовних рівнів, безпунктуаційної несегментованої вільної форми як поліваріативної смислово, синтаксично, лексично та водночас чітко послідовної структури. Наведено нові аналітичні та віршознавчі методики на підставі об'єднання різнорівневих формалістичних, структурально-семіотичних та постструктуралістських принципів, а також аналітико-інформаційних стратегій. Ці методики уможливили об'єднання даних трьох форм за спільною ознакою - вільним (нерегламентованим, несиметричним) принципом побудови, що сприяло виявленню формальних засад поетичної мови авангарду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-335 + Ш5(УК=7СОЕ)-335 + Ш5(7СОЕ=УК)-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329928 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського