РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000234516<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Непоп Л. В. 
Лексичні особливості польських говірок на території Хмельницької та Житомирської областей : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.03 / Л. В. Непоп; НАН України. Ін-т укр. мови. - К., 2003. - 23 c. - укp.

Проаналізовано лексичний склад польських острівних говірок сіл Буртин, Гречани, Зелена, Олешківці та Червоні Хатки в Україні. Розроблено комплексну класифікаційну схему, яка поєднує ареальний, типологічний та генетичний критерії. Зазначено, що згідно з даними критеріями у лексиці польських острівних говірок розрізнено польську лексику (а в її межах - говіркову, яка має польські діалектні відповідники (це можуть бути периферійно-діалектні, материкові або архаїчні діалектні відповідники), та говіркову лексику, яка має польські архаїчні відповідники); говіркову лексику, яка має східнослов'янські етимологічні паралелі (дана група складається із тих самих підгруп, що і власне польська лексика, відмінність полягає лише у наявності східнослов'янських етимологічних відповідників); запозичені лексичні елементи (власне лексичні запозичення, словотворні кальки, гібридні та семантичні запозичення, семантичні кальки та запозичення, що мають польські архаїчні відповідники); слова, які допускають множинну інтерпретацію; польські лексеми, що відрізняються частотністю вживання; інновації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.53-672.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського