РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000233566<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Більчук Н. Л. 
Кордоцентризм як методологічний принцип цілісного розуміння людини та її місця в суспільстві : Автореф. дис... канд. філос. наук : 09.00.03 / Н. Л. Більчук; Харк. військ. ун-т. - Х., 2001. - 16 c. - укp.

Визначено кордоцентризм як методологічний принцип цілісного розуміння людини, який розкриває місце особистості в суспільстві. З'ясування кордоцентризму здійснено завдяки комплексному та теоретичному аналізу феномену "серце" та концептуально і методологічно оформленому вченню "філософії серця", основні положення якого відобразили особливості українського світогляду. Звернення до "серця" та перетворення його з образу на принцип філософських побудов обумовлене значенням "серця" у різних областях філософського знання як такого, що переборює однобічність раціоналізму та забезпечує цілісність світосприйняття. Обгрунтування методологічного аспекту поняття "серця" дозволило відокремити вчення про "серце" від "філософії серця", поданої як концепція цілісної особистості. Підсумковою інтерпретацією "серця" є визначення його метафізичною основою морально-духовної особистості, що забезпечує цілісність її внутрішньої сутності та всіх проявів. Оформлення "серця" в поняття філософії та подання його основоположним принципом філософських побудов, зумовило розкриття кордоцентризму як методологічного принципу цілісного розуміння людини та її місця у суспільстві. Специфікою кордецентризму є встановлення взаємозв'язку суб'єктивних та об'єктивних, індивідуальних і суспільно-соціальних аспектів системи особистості, її нескінченної сутності та скінченності проявів, що зберігає й підкреслює її гідність як індивідуальності, розкриває місце особистості в соціальній системі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22 + Т0в

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313514 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського