РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000232194<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іванова Л. А. 
Клініко-імунологічні особливості перебігу гострих респіраторних захворювань на фоні цитомегаловірусної інфекції у часто та тривало хворіючих дітей раннього віку : автореф. дис... канд. мед. наук / Л. А. Іванова; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. - Донецьк, 2007. - 21 c. - укp.

Досліджено питання підвищення якості діагностичних і ефективності лікувально-профілактичних заходів за гострих респіраторних захворювань (ГРЗ) на фоні цитомегаловірусної інфекції (ЦМВІ) в дітей раннього віку, які часто та тривало хворіють. Установлено взаємозв'язок між латентним і активним перебігом ЦМВІ в дітей раннього віку (з 1-го місяця до 5-ти років) і частими та тривалими ГРЗ, з порушеннями клінічного стану й імунологічними змінами, зокрема, клітинної ланки імунітету, неспецифічної резистентності. Незалежно від перебігу ЦМВІ у дітей, які часто та тривало хворіють, у період клінічного благополуччя виявлено дисбаланс співвідношення прозапальних (інтерлейкіну-1 (ІЛ-1), ІЛ-1, ІЛ-6, ІЛ-8, фактора некрозу пухлин) і протизапальних (ІЛ-4, ІЛ-10 (цитокінів і зміни вмісту сироваткових інтерферонів (імуноферментного аналізу (ІФН)-<$Ealpha> та ІФН-<$Egamma>, а саме: збільшення рівнів прозапальних цитокінів та ІФН-<$Egamma>. Патогенетично обгрунтовано доцільність клініко-імунологічної діагностики ЦМВІ в дітей, які часто та тривало хворіють на ГРЗ, а також застосування диференційованого підходу залежно від перебігу ЦМВІ, стосовно призначення імунопрофілактичної терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-3 + Р733.514.37-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354806 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського