РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000231984<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Берегуляк О. О. 
Клініко-патогенетичні аспекти профілактики та лікування постоваріоектомічного синдрому : автореф. дис... канд. мед. наук / О. О. Берегуляк; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". - Т., 2008. - 19 c. - укp.

Розроблено етапний метод гормональної та фітотерапії посткастраційного синдрому для ефективної адаптації гіпоталамо-гіпофізарної системи до хірургічної менопаузи та профілактики порушень гемостазу, ліпідного, кальцієво-фосфорного обміну, атрофічних змін урогенітального тракту, остеопенічних змін у кістках. Виявлено, що хірургічна кастрація у післяопераційному періоді призводить до посилення клінічних проявів постоваріоектомічного синдрому, змін гормонального статусу, гіперкоагуляції, атерогенних зсувів у ліпідограмі, розвитку порушень кальцієво-фосфорного обміну з вірогідними змінами мінеральної щільності кісткової тканини й урогенітальних порушень. З'ясовано, що у разі застосування традиційної гормонотерапії (за індексом Купермана) утричі зменшуються ранні клінічні прояви посткастраційного синдрому. Її проведення запобігає урогенітальним розладам (динаміці кольпоцитограми, індексу "вагінального здоров'я") й остеопенічним змінам у кістках, але спричиняє гіперкоагуляцію та атерогенні зміни у ліпідограмі. Використання розробленого методу дозволяє нормалізувати ранні (психоемоційні та нейровегетативні), а також пізні (урогенітальні розлади й остеопенічні зміни кісткової тканини) прояви постоваріоектомічного синдрому. За цього мають місце позитивні зміни гормонального балансу, кальцієво-фосфорного обміну, розвиток гіперкоагуляційного синдрому, не відбуваються зміни у ліпідограмі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.765-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА356699 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського