РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000231531<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Суничук М. М. 
Клініко-діагностичні особливості больових попереково-крижових синдромів при застосуванні в комплексному лікуванні методу підводного вертикального витягування : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.15 / М. М. Суничук; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2005. - 16 c. - укp.

На підставі даних комплесного клініко-параклінічного дослідження визначено клінічні, клініко-нейровізуальні, електронейроміографічні та реовазографічні особливості перебігу больових попереково-крижових синдромів (БПКС) за наявності дегенеративно-дистрофічних уражень хребта у разі використання в комплексному лікуванні методу підводного вертикального витягування (ПВВ). Встановлено, що ступінь і темп регресу больових відчутів за БПКС залежить від попередньої тривалості захворювання, ступеня вираженості болю та методу лікування. За результатами порівняльного аналізу динаміки клінічних проявів і змін магнітно-резонансної томографії (МРТ) у хворих з БПКС за використання методу ПВВ не виявлено зв'язку між позитивною клінічною динамікою та перетвореннями МРТ-феноменів. Зазначено, що даний факт підтверджує уявлення про значення дегенеративно-дистрофічних змін хребта як патологічного чинника, а не безпосередньої причини виникнення або загострення БПКС. З'ясовано, що за даної патології за наявності дегенеративно-дистрофічних уражень хребта відбуваються зміни параметрів електронейроміографії, а також локального кровотоку у нижніх кінцівках, динаміка яких нормалізується під впливом ПВВ. Обгрунтовано доцільність використання в комплексному лікуванні методу ПВВ, що сприяє підвищенню ефективності лікувальних заходів за БПКС у разі дегенеративно-дистрофічних уражень хребта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.960.68-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського