РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000230313<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Волчик І. В. 
Застосування методів in vitro на етапах доклінічного вивчення лікарських засобів : Автореф. дис... канд. фармац. наук / І. В. Волчик; Нац. фармац. ун-т України. - Х., 2006. - 20 c. - укp.

Експериментально вивчено вітчизняні гепатопротектори за допомогою методів in vitro. На культурі гепатоцитів змодельовано ураження клітин тими ж токсонами, що й на тваринах. Виявлено, що дія токсинів призводила до загибелі приблизно 50 % гепатоцитів у культурі. На моделі з використанням <$Eroman CCl sub 4> показано можливість визначення ефективних концентрацій гепатопротекторів in vitro. Виявлено, що виживаність клітин у культурі після внесення гепатопротекторів на фоні ураження їх токсином різко зросла. Вивчено біохімічний стан гепатоцитів у культурі за впливу токсинів, показано зростання майже удвічі показників АЛТ, АСТ, ЛФ, ЛДГб <$Egamma>-ГТП, МДА, ДК, що є маркерними для визначення патології печінки in vivo. Дія гепатопротекторів призвела до нормалізації цих показників, а морфологічний стан і морфометричні показники гепатоцитів у культурі після впливу на них токсинів мали негативні зміни, дія гепатопротекторів практично повністю усунула ці зміни. У ході порівняльного аналізу такі ж зміни біохімічних показників, морфологічного стану гепатоцитів та їх морфометричних показників спостерігались під час моделювання ураження щурів тетрахлорметаном. На підставі даних фармакоекономічного аналізу показано явну перевагу методу з використанням культури клітин у порівнянні з традиційним методом з використанням тварин. Здійснено впровадження методу, який передбачає використання клітинних культур за умов дослідження фармакологічних і токсикологічних властивостей лікарських засобів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.768-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341536 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського