РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000229914<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Островська Л. Ю. 
Закономірності змочування аморфних, нанокластерних, мікро-, нанокристалічних плівок вуглецю та ряду бінарних сполук : автореф. дис... д-ра хім. наук / Л. Ю. Островська; НАН України. Ін-т хімії поверхні ім. О.О.Чуйка. - К., 2008. - 38 c. - укp.

Досліджено закономірності змочування та міжфазної взаємодії плівок різної хімічної природи, структурного (аморних, кластерних, кристалічних) та розмірного (від мікро- до нанодіапазону) стану у контакті з різними рідкими середовищами. Проведено систематичне дослідження змочуваності полікристалічних алмазних плівок у разі зміни розміру кристалітів від 100 мкм до 5 нм і теоретичні розрахунки вільної поверхневої енергії плівок (<$Esigma sub { roman тг }> та крайового кута змочування (<$Etheta>), яка полягає у суттєвому зменшенні величини <$Esigma sub { roman тг }> зі зменшенням розміру кристалітів до нанорозмірів. Показано, що наноструктурування погіршує змочуваність за рахунок принципової зміни міжфазної границі, яка для наноструктур стає гетерофазною. Поведінка рідини на такій поверхні описується рівнянням Кассі - Бакстера для гетерофазних поверхонь. Виявлено підвищену чутливість наноструктруних плівок до впливу хімічних дій, що зумовлено їх надвисокою адсорбційною здатністністю відносно водню та кисню у порівнянні з мікрокристалічними плівками й об'ємним монокристалом алмазу. Поверхня нанокристалічних алмазних плівок виявляє максимальні (з усіх вуглецевих матеріалів) гідрофобність за умов гідрогенізації (у порівнянні з вуглеводневими полімерами), гідрофільність під час окиснення та інертність до металів зі слабкою взаємодією з вуглецем. Доведено, що наноструктурування значно розширює межі варіювання капілярними характеристиками матеріалу. Визначено принципи формування надгідрофобних (<$Etheta ~>>~140 symbol Р>) наноструктурованих вуглецевих покриттів. На підставі одержаних результатів рекомендовано впроваджувати та


Індекс рубрикатора НБУВ: Г582.2 + В372.6,022 + В372.5,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського