РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000229030<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фесенко О. М. 
Ефекти та механізми підсилення оптичних переходів біоорганічних молекул на металевій поверхні : автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук / О. М. Фесенко; НАН України. Ін-т фізики. - К., 2007. - 20 c. - укp.

Проведено систематичне дослідження впливу певних факторів (типу та морфології шорсткої поверхні металу, способів осадження молекул, pH, типу молекулярних груп) на підсилення інфрачервоного (ІЧ) поглинання біоорганічних молекул (гуаніну, гліцину, бичачого сроваткововго альбуміну, ДНК, пара-нітробензойної кислоти, комплексу тріс-дібензоїлметанатобатофенантроліну європію (<$Eroman {Eu(DBM) sub 3 bath}>) біля наноструктурованої металевої поверхні. Визначено умови виготовлення металевих поверхонь і способів осадження молекул для одержання максимального підсилення сигналу в ІЧ спектрах. На підставі ефекту SEIRA розроблено методику детектування малих кількостей біологічних молекул і визначення конформаційних станів макромолекул - ДНК і білків. Показано, що найкраще підсилюється поглинання структурних груп типу кілець з <$Epi>-електронною системою та груп з неподіленою парою електронів. Підсилення більше, ніж у 100 разів, зареєстровано для тонких шарів БСА, близьких до моношарів і для молекул п-НБК за випадків, коли молекули регулярно організовані або хімічно адсорбовані на поверхню золота. Коефіцієнт підсилення ІЧ поглинання для багатошарових плівок молекул, осаджених на золото, зменшується зі збільшенням кількості шрів модекул та досягає 2 - 7-ми разів для різних молекулярних груп. Його можна збільшити в 3 - 12 разів для плівок, одержаних термічним вакуумним напиленням молекул на поверхню золота у порівнянні з плівками, осадженими з водного розчину.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.43,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354702 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського