РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000226228<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бриков А. М. 
Дослідження структури і експлуатаційних властивостей економнолегованої високоміцної сталі для різних умов експлуатації : Автореф. дис... канд. техн. наук / А. М. Бриков; Запоріз. нац. техн. ун-т. - Запоріжжя, 2005. - 18 c. - укp.

Уперше для досліджуваної високоміцної сталі ДИ75-Ш побудовано ізотермічну діаграму перетворення аустеніту. Визначено критичні точки для стандартних умов і визначено її прогартовуваність. Установлено залежності між значеннями критичних точок сталі ДИ74-Ш і швидкістю нагрівання, а також вплив на цю величину попередньої термічної обробки. Показано, що швидкості нагрівання, характерні для камерних печей, підвищують критичні точки сталі ДИ74-Ш на <$E25~-~46~ symbol Р roman C>, а швидкості нагрівання, що забезпечуються соляними ваннами і гартуванням струмом високої частоти, підвищують <$Eroman Ас sub 1> і <$Eroman Ас sub 3> на <$E100~-~150~ symbol Р roman C>. За результатами комплексних досліджень уперше показано вплив фазових перетворень у структурі даної сталі на її фізико-механічні властивості (<$Esigma sub { roman B } ,~ sigma sub 0,2 ,~ delta ,~ psi>, KCU, HRC) і зносотійкість. Установлено, що абразивна зносостійкість загартованої сталі залежить від ступеня тетрагональності гратки мартенситу, а низьке відпускання призводить до зниження зносостійкості тільки у тому випадку, коли відбувється зменшення тетрагональності мартенситу. Показано, що у разі вмісту вуглецю у мартенситі менше, ніж 0,2 %, низьке відпускання не призводить до зниження зносостійкості сталі. На підставі проведеного аналізу нетрадиційних способів термічної обробки обрано найбільш перспективний спосіб, що полягає у подвійному гартуванні з проміжним високим відпусканням з температур, близьких до <$Eroman Ас sub 1>. З застосуванням цього способу одержано підвищення її ударної в'язкості після низького підпускання з 50 до <$E60~ roman {Дж"/"см sup 2 }> без зниження


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.043

Шифр НБУВ: РА340838 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського