РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000224168<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дарієнко Т. М. 
Грунтові водорості заповідників Гірського Криму : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.05 / Т. М. Дарієнко; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. - К., 2000. - 20 c. - укp.

У грунтах заповідників Гірського Криму виявлено 175 видів водоростей: Cyanophyta - 29, Chlorophyta - 99, Xanthophyta - 37, Bacillariophyta - 7, Eustigmatophyta - 3. Серед них 162 види - нові для грунтової альгофлори району дослідження, 12 видів нові для флори України. На підставі оригінальних і літературних даних складено конспект флори водоростей заповідних територій Гірського Криму, який нараховує 211 видів. Встановлено гірську специфіку досліджуваної альгофлори, яку простежено на родинному, родовому та видовому рівнях. Флористичний та фітоценологічний аналізи грунтової альгофлори довели, що найціннішими, з точки зору біорізноманіття грунтових водоростей, є заповідники "Мис Мартьян" та ЯГЛЗ, де знайдено переважну більшість нових для України, цікавих у флористичному та критико-систематичному відношеннях видів. У грунтах досліджених фітоценозів виявлено 12 альгоугруповань. З'ясовано, що найбагатшими та найціннішими за своїм генофондом є альгоугруповання грунтів ялівцево-дубових рідколісь та гірсько-лучних степів. На основі порівняльного аналізу грунтових альгофлор Гірського Криму та деяких найкраще вивчених гірських районів Євразії встановлено подібність грунтової альгофлори Гірського Криму та грунтових альгофлор Українських Карпат, менше - Кавказу, Паміру й Альп. Проведено вивчення альгологічно-чистих культур 30 штамів, які представляють 12 видів. Доповнено дані про їх морфологію, цикли розвитку, репродуктивні стадії, а також описано один новий для науки вид.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.2*80,022 + П032.505.2(4УКР-6КРМ),022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309181 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського