РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000223940<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Срібна І. М. 
Господарсько-біологічна оцінка сортів і прийомів вирощування капусти брюссельської в Лісостепу України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук / І. М. Срібна; Нац. аграр. ун-т. - К., 2006. - 21 c. - укp.

Представлено результати трирічних досліджень ефективності окремих прийомів вирощування капусти брюссельської за умов Лісостепу України. Наведено господарсько-біологічну оцінку сортів різного географічного походження, зокрема середньопізніх, таких, як Горнет, Вертус і Розелла з Німеччини, Завитка (Чехія), Мачуга (Польша), Перфекшн (Росія), а також пізньостиглих сортів Геркулес 1342 (Росія), Гронігер (Німеччина), Кетскайл (Польща), Лонг ісланд і Мезо нано (Італія) за врожайністю, кількістю і масою головочок, розміщених у нижній, середній та верхній частинах стебла, біохімічним складом та вмістом макроелементів. За комплексом господарсько-цінних ознак виділено кращі сорти капусти брюссельської, які рекомендовано для державного сортовипробування, якими є: середньопізні - Розелла та Вертус та пізньостиглий Гронігер. Досліджено вплив строків сівби на ріст, розвиток і продуктивність двох різних за скоростиглістю сортів. Доведено, що оптимальні строки сівби - 20 - 25 квітня. Розроблено раціональну схему розміщення рослин (<$E0,7~ times ~0,5~ roman м>), яка забезпечує високий приріст товарної продукції (1,5 - 2,5 т/га за врожайності 7,4 - 11,9 т/га). Визначено оптимальний строк прищипування верхівки рослин пізньостиглого сорту Геркулес 1342 (10 вересня), який забезпечує формування більшої кількості головочок на рослині та істотне підвищення врожайності до 10 т/га. Показано, що даний захід недоцільно застосовувати для середньопізнього сорту Розелла.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.23-4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344668 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського