РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000222556<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коваль О. Ю. 
Вплив структури та температури на в'язкість та механізми руйнування молібдену : автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / О. Ю. Коваль; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Вивчено закономірності впливу параметрів структури сплавів молібдену на в'язкість руйнування у широкому інтервалі температур з урахуванням мікромеханізмів руйнування. Досліджено сплави молібдену різної чистоти (ЦМ-10, МТ, МЧВП), що зумовило різну схильність до переважно транскристалітного (ЦМ-10), інтеркристалітного (МТ) та в'язкого (МЧВП) руйнування, з'ясовано вплив температури та розміру зерна на механічні властивості та мікромеханізми руйнування даних сплавів. Установлено, що в інтервалі температур 77 - 573 К сплав ЦМ-10 руйнується відколом і відколом з релаксацією та має немонотонну залежність величини тріщиностійкості від температури. Показано, що залежно від співвідношення <$Ec"/" rho> (c-довжина тріщини у вершині надрізу, <$Erho>-радіус скруглення вершини надрізу) змінюється ефективна гострота кінчика підростаючої тріщини, що є причиною немонотонної залежності тріщиностійкості від температури. Вихід підростаючої тріщини з "тіні" надрізу супроводжується спочатку зменшенням величини тріщиностійкості, а потім відзначається її ріст у зв'язку з триваючим зниженням межі плинності. Величина енергії активації процесу, що контролює температурну залежність тріщиностійкості, відповідає енергії активації руху дислокацій, визначеною за температурною залежністю межі плинності згідно з підходами В.І. Трефілова та Ю.В. Мільмана. Виявлено, що для сплаву ЦМ-10 залежність величини тріщиностійкості від розміру зерна з підвищенням температури випробувань не монотонна. На відміну від сплаву ЦМ-10 сплав МТ в усьому дослідженому інтервалі температур руйнується крихко міжзеренно, за цього залежність тріщиностійкості


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.120.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362775 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського