РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000222178<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Даценко І. В. 
Вплив магнітолазерної та медикаментозної терапії на функціональний стан ЦНС у хворих похилого віку, що перенесли ішемічний інсульт : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / І. В. Даценко; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2009. - 22 c. - укp.

Комплексно вивчено церебральну гемодинаміку, біоелектричну активність головного мозку та їх взаємовпливи у хворих похилого віку у ранньому відновному періоді атеротромботичного інсульту у каротидному басейні. У хворих на інсульт з урахуванням півкульної локалізації ішемічного вогнища встановлено особливості компенсаторних механізмів у системі постінсультної реорганізації мозку під впливом магнітолазерної терапії, іпідакрину. У хворих з локалізацією інсульту в лівій гемісфері більш виражені зміни мозкового кровотоку й електрогенезу мозку під впливом магнітолазерної терапії, іпідакрину, ніж у хворих з локалізацією вогнища у правій гемісфері, а також наявна більш виражена зміна показників церебральної гемодинаміки й електроенцефалографії у порівнянні з контрольною групою. Стандартне медикаментозне лікування іпідакрином, магнітолазерною терапією більш ефективне та важливе для медичної реабілітації хворих похилого віку, що перенесли ішемічний інсульт, оскільки сприяє відновленню функціональної активності морфологічно збережених, але тимчасово дезорганізованих нейронів (згідно з даними електроенцефалографії) та підвищує ефективність реабілітації. Ефективність такої комплексної медичної реабілітації грунтується на застосуванні методів з різними механізмами дії, а саме: магнітолазерна терапія більшою мірою впливає на біоелекричну активність головного мозку, іпідакрин - на показники церебральної гемодинаміки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363833 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського